Pont De Vaux - Mondial du quad 2009

Dla wszystkich fanów wyścigów quadowych sierpień jest miesiącem szczególnym. Ze wszystkich stron świata do małej miejscowości między Lionem, a Dijon ściągają rzesze nie tylko widzów, ale i zawodników. Dla ekipy ATV Polska i Rafała Sonika był to już 8 rok z rzędu. Ale pierwszy, w którym zasmakowane zostało zwycięstwo. Osiągnięty został znaczny progres - 9 miejsc do góry, a przez cały trzeci etap wyścigu załoga w biało-czerwonych barwach była na 2 i 3 pozycji.

MŚ: Buffon przejdzie operację, ale po mundialu

Bramkarz reprezentacji Włoch, Gianluigi Buffon nie będzie mógł zagrać nie tylko w kolejnych meczach Mistrzostw Świata, ale również przez pierwsze miesiące sezonu ligowego. Czeka go około 4 miesiące przerwy po operacji przepukliny, której zostanie poddany po mundialu.

Primera Division: Kaka nie zagra z Osasuną

Brazylijczyk Kaka nie znalazł się w składzie Realu Madryt na niedzielny mecz ligowy przeciwko Osasunie Pampeluna. Trener Manuel Pellegrini poinformował w sobotę, iż zawodnik wciąż zmaga się z urazem pachwiny

Team Kubicy nie opuszcza F1

Team BMW Sauber nie odpuszcza walki o przyszłość w Formule 1. Kierownictwo zespołu, nie patrząc na wewnętrzne problemy, zgłosiło zespół do startu w przyszłym sezonie.

Prezes PKOl zaskoczony wyborem boksu kobiecego

Boks kobiet został włączony do programu igrzysk w Londynie w 2012 roku. Decyzja podjęta przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zaskoczyła prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego.

MŚ: polska medalistka zaskoczona wysokością nagrody

Brązowy medal Kamili Chudzik w siedmioboju był bez wątpienia jedną z większych niespodzianek tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata. Jak się okazuje, Polka była zaskoczona nie tylko medalem, ale też sumą jaką zostanie nagrodzona za jego wywalczenie - czytamy w "Fakcie".

Nie będzie Schumachera. Nie będzie zwrotów za bilety

Kibice, którzy kupili bilety na Grand Prix Europy w Walencji, by zobaczyć powrót na tor Michaela Schumachera, mimo rezygnacji ze startu legendarnego kierowcy, nie mają co liczyć na zwrot pieniędzy za wejściówki.

Winiarski: wrócę do Trento

- W PlusLidze zaczęły się play-offy, mamy już za sobą dwa mecze z Pamapolem Wieluń, ale wszyscy pytają nas niemal wyłacznie o Final Four Ligi Mistrzów. W sumie trudno się dziwić, bo to będzie wydarzenie w całym kraju, ale my naprawdę musimy najpierw awansować do półfinałów naszej ligi - pisze na swoim blogu w serwisie podsiatka.pl zawodnik Skry Bełchatów, Michał Winiarski. - Liczę, że już w środę, ale musimy być czujni. Tym bardziej, że ciężko ostatnio trenowaliśmy i dopiero teraz odzyskujemy świeżość.

Boruc przeszedł operację

Artur Boruc przeszedł operację kolana. Do gry wróci najprawdopodobniej pod koniec listopada. Bramkarz Celticu zmaga się obecnie z urazem uda, a operacji kolana, która i tak była wymagana, poddał się przy okazji.

Remis Iranu z Macedonią

Iran zremisował z Macedonią 1:1 (1:0) w meczu towarzyskim w Teheranie.

Justyna przegrywa, ale zgarnia wszystko

W finale sprintu w Oslo Justyna Kowalczyk zajęła tylko 4. miejsce, ale i tak stanęła na narciarskim topie. Polka zdobyła w tym sezonie trzy Kryształowe Kule: za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w sprincie i na dystansach.

MŚ w judo: złote medale dla Chinki, Kazacha i Francuza

Chinka Tong Wen w kategorii +78 kg, Kazach Maksym Rakow (100 kg) i Francuz Teddy Riner (+100 kg) zdobyli złote medale w ostatnim dniu mistrzostw świata w judo w Rotterdamie. Polacy zakończyli udział w zawodach bez medalu.

W Cracovii zachwycają się Lenczykiem

Strzałem w "10" okazała się decyzja prezesa Cracovii prof. Janusza Filipiaka o zmianie trenera piłkarzy. Pod wodzą Oresta Lenczyka - który zastąpił kilkanaście dni temu Artura Płatka - "Pasy" zdobyły w ekstraklasie cztery punkty remisując z Legią Warszawa i pokonując Lecha Poznań.

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel gromi

Jadar Radom przegrał 0:3 (21:25, 27:29, 23:25) z Jastrzębskim Węglem w poniedziałkowym spotkaniu 2. kolejki PlusLigi siatkarzy.

ATP World Tour: Kubot utrzymał pozycję

Łukasz Kubot utrzymał się w rankingu ATP World Tour na 48. miejscu, najwyższym w dotychczasowej karierze, które osiągnął przed tygodniem. Liderem klasyfikacji tenisistów jest wciąż Szwajcar Roger Federer.

Gruby legionista zapłaci najwięcej

Piłkarze Ekstraklasy powoli budzą się z zimowego snu. W tym tygodniu pierwsi meldują się w klubowych budynkach, gdzie dowiadują się o planach na wiosnę i liczą zbędne kilogramy. Na tych, co sobie pofolgowali w święta czekają wysokie kary.

Pakistan - stroma góra

Ostatnie spotkanie w pierwszej fazie Turnieju Kwalifikacyjnego Mistrzostw Świata w Lille reprezentacja Polski rozegra w sobotę, 7 listopada o godz. 10.30 z liderem imprezy – Pakistanem. W tym dniu zakończy się pierwsza faza tej imprezy. Drużyny grały w niej systemem ligowym – każda z każdą.

Męki obrońcy tytułu

Pierwszy mecz kończącego sezon turnieju tenisowego Masters w Londynie już za obrońcą tytułu. Novak Djoković łatwej przeprawy nie miał, bo musiał przeciwstawić się ambitnemu Rosjaninowi Nikołajowi Dawidience.

"Złotopolscy" na śniadaniu z Donaldem Tuskiem

Był pot i łzy szczęścia. Teraz czas na zasłużone nagrody. Dla naszej "Ósemki Wspaniałych", czy - jak kto woli - "Złotopolskich" wtorkowy poranek zapowiada się intensywnie. Lekkoatleci spotkają się z premierem i ministrem sportu. Będzie za co dziękować.

"Dziś mogłyśmy przenosić góry"

Mamy pierwszy medal na wioślarskich mistrzostwach świata. Polska osada nie była gościnna na odbywających się na poznańskiej Malcie zawodach. Nasz duet Julia Michalska i Magdalena Fularczyk popłynął najszybciej i zdobył złoty medal w konkurencji dwójek podwójnych. - Trafiłyśmy z formą - przyznały zgodnie po wręczeniu medali.

znalezionych: 21646, strona 5 z 1083